Lai iemācītos Lejaskurzemes un arī Nīcas kultūrtelpai raksturīgā drānu siera siešanu, Otaņķu tautas namā 13. augusta rītā pulcējās gan vietējās Nīcas un Otaņķu saimnieces, gan interesenti no Dienvidkurzemes novada un novada viesi. Bezmaksas meistarklasē vietējā siera sējēja piektajā paaudzē Lelde Jagmina kopā ar vecmāmiņu Alīdu Vārnu demonstrēja siera siešanas tehnoloģiju un informēja par drānu siera vēsturi, kas atklāta no filoloģes Brigitas Bušmanes ikvienam tiešsaistē pieejamās "Nīcas izloksnes vārdnīcas". Dalībniekiem bija pieejama iepriekš sagatavoto drānu sieru degustācija, tāpat kā līdzi ņemama grāmatzīme ar siera recepti.
Vairāki no apmeklētājiem atzina, ka iepriekš ir jau mēģinājuši siet cieto sieru, tomēr līdz galam izdevies un šajā meistarklasē gūtais ir ieviesis skaidrību. Citiem interesentiem atklājums bija siera viduča čeguna veidošanas paņēmiens un vēsturiskā funkcija - pakārt aiz tā sieru ilgstošai uzglabāšanai.
Meistarklase tika filmēta un šobrīd norit darbs pie video receptes sagatavošanas, lai ikviens interesents var sieru sasiet arī pats. Rudenī video būs pieejams interneta vietnēs YouTube, kā arī ej.uz/dransiers.
Pasākumu kuplināja Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, kas meistarklases apmeklētājiem izdziedāja Nīcas garos saucienus un leišus, un kuru vidū ir pat vairākas prasmīgas tradicionālā siera sējējas.
Projektu atbalsta Kurzemes plānošanas reģions, Latviešu vēsturiskās zemes un VKKF, īsteno "Nīcas novada attīstības biedrība".