Publiskajai apspriešanai tiek nodoti Liepājas un Dienvidkurzemes novada attīstības dokumenti, kas iezīmē novada virzību nākamajos gados.
Attīstības plānošanas dokumenti iezīmē novada virzību nākamiem gadiem, tāpēc īpaši svarīgi panākt sabiedrības iesaisti un gala redakcijā iekļaut darbības un investīciju projektus, kas ir svarīgi ikvienam no mums, darbības, kas kopumā veicina novada attīstību un ir vērstas uz cilvēka labklājības stiprināšanu, drošības izjūtas, piederības, un visaptverošiem mehānismiem, kas veido pieejamu primāri nepieciešamo pakalpojumu tīklojumu visā novada teritorijā.
Šie ir pirmie kopīgās teritorijas attīstības plānošanas dokumenti, kas izstrādāti administratīvi teritoriālās reformas rezultātā, sadarbojoties Liepājas valstspilsētai un jaunizveidotajam Dienvidkurzemes novadam.
Dokumentu 1. redakcija, kas ir kopējs darba materiāls, ko uzlabosim publiskās apspriešanas laikā, pieejama jau šobrīd: www.liepaja.lv un visās bijušo novadu tīmekļa vietnēs (www.grobinasnovads.lv, www.aizpute.lv, www.priekulesnovads.lv, www.nica.lv, www.durbe.lv, www.pavilosta.lv, www.vainode.lv, www.rucava.lv) sadaļā Dienvidkurzemes novads/Attīstība.
Lūdzam iepazīties ar kopējo dokumentu ietvaru un būt aktīviem, piedaloties to izvērtēšanā, apspriešanā un priekšlikumu izteikšanā. Aicinām lietot jebkuru sev ērtāko veidu, lai izteiktu viedokli, norādot ne vien kļūdas vai to, kas, jūsuprāt, neder, bet ierosināt konkrētus nepieciešamos uzlabojumus.
Kā notiks sabiedrības iesaiste
Publiskās apspriešanas laiks Liepājā un Dienvidkurzemes novadā būs no 2021. gada 19. novembra līdz 20. decembrim – tas ir laiks, kad iespējams izteikt viedokli, izmantojot piedāvātās iespējas:
- iesūtot elektroniski e-pastā: attistiba@dkn.lv vai sūtot pa pastu (Dienvidkurzemes novada pašvaldība, Lielā iela 76, Grobiņa, Dienvidkurzemes nov., LV-3430) ar norādi Attīstības un uzņēmējdarbības daļai;
- nododot informāciju atbalsta punktos: novada pilsētu un pagastu pārvaldēs, bibliotēkās, Klientu apkalpošanas centros;
- aizpildot elektronisku veidlapu - ŠEIT;
- uzdot jautājumus un izsakot priekšlikumus tiešsaistes video apspriedēs pašvaldības oficiālajā sociālās platformas Facebook kontā Dienvidkurzeme. Kopumā notiks astoņas tiešsaistes apspriedes. Katra apspriede ietvers trīs blokus: 1. kopējs attīstības dokumentu ietvars; 2. detalizēts viens konkrēts rīcību virziens (joma); 3. diskusiju daļa – jautājumi un atbildes. Katram būs iespēja pieslēgties visām apspriedes daļām vai izvēlēties sev interesējošo.
- vides pārskata projektu rakstiskus komentārus un priekšlikumus varēs sniegt līdz 26. decembrim.
Kopumā notiks astoņas tiešsaistes apspriedes:
- Dzīves vide un daba - ieraksts pieejams ŠEIT
- Sabiedrības veselība - ieraksts pieejams ŠEIT
- Sociālā palīdzība, pakalpojumi un atbalsts - ieraksts pieejams ŠEIT
- Pārvaldības un pakalpojumu sistēma - 3. decembrī plkst. 17.30 - ieraksts pieejams ŠEIT
- Satiksmes infrastruktūra un mobilitāte - 8. decembrī plkst. 17.30 - ŠEIT
- Kultūrvide, tūrisms un sports - 10. decembrī plkst. 17.30 - ŠEIT
- Kvalitatīva, pieejama, iekļaujoša izglītība - 15. decembrī plkst. 17.30 - ŠEIT
- Uzņēmējdarbības vide - 17. decembrī plkst. 17.30 - ŠEIT
Ikviens interesents varēs tām sekot līdzi arī Dienvidkurzemes novada Facebook lapā Dienvidkurzeme.
Lai panāktu maksimālu sabiedrības iesaisti un nodrošinātu ikvienam iespēju iepazīties ar attīstības dokumentiem, Dienvidkurzemes iedzīvotājiem ir iespēja izmantot pašvaldības atbalsta punktus –pagastu un pilsētu pārvaldes, bibliotēkas, KAC, kur vērsties pēc palīdzības digitālo rīku izmantošanai vai saņemt vadlīnijas, kā vieglāk orientēties plānošanas dokumentos, kam pievērst uzmanību.
Drukātā formātā ar materiāliem visu publiskās apspriešanas laiku varēs iepazīties bijušo novadu pilsētuun pagastu pārvaldēs.
Kopējā plānošanas dokumentā rīcību un investīciju plāns katrai pašvaldībai ir savs, tāpēc Liepājas valstspilsēta publiskās apspriešanas organizē atsevišķi no Dienvidkurzemes. Detalizētus laikus apspriedēm Liepājā skatīt www.liepaja.lv.
Liepājas valstpilsētas un Dienvikurzemes novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2035. gadam ir teritorijas ilgtermiņa attīstības plānošanas dokuments, kurā noteikti pašvaldības attīstības ilgtermiņa stratēģiskie mērķi un prioritātes, iezīmēta pašvaldības attīstības telpiskā perspektīva. Liepājas valstpilsētas un Dienvikurzemes novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2035. gadam 1. redakcija pieejama:
Ilgtspējīgas attīstības stratēģija ir pamats pašvaldības attīstības programmas prioritāšu, rīcību un investīciju mērķtiecīgai plānošanai un pašvaldības teritorijas plānojuma turpmākai aktualizācijai.
Liepājas valstspilsētas unDienvidkurzemes novada attīstības programma 2022.–2027. gadam
Kopīgo Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmu veido četras sadaļas:
Pašreizējās situācijas analīze, kurā ir raksturoti galvenie situāciju raksturojošie fakti, attīstības tendences, problēmas un nepieciešamie risinājumi 12 nozarēs. Pašreizējās situācijas analīzes ziņojumu papildina divi pielikumi. Pirmajā pielikumā ir raksturotas nozaru mijiedarbības iespējas, otrajā pielikumā ir raksturotas abu pašvaldību teritoriālās sadarbības iespējas, kā arī sadarbība ar reģionu, valsti un Lietuvu.
- 1.pielikums Nozaru mijiedarbība
- 2.pielikums Teritoriālais sadarbības raksturojums
- Stratēģiskā daļa - koncentrēts pašreizējās situācijas kopsavilkums, piecas vidēja termiņa attīstības prioritātes, astoņi rīcības virzieni, 33 uzdevumi, kā arī definēta Īstenošanas uzraudzības kārtība, rezultatīvie radītāji.
Apvienotais rīcības un investīciju plāns, kas ietver katrai pašvaldībai definētas teritorijā nepieciešamās investīcijas un darbības turpmākajiem pieciem gadiem un ir viena no galvenajām plānošanas dokumentu daļām:
- Dienvidkurzemes novada rīcības un investīciju plāns 2022.–2027.gadam
- Liepājas valstspilsētas rīcības un investīciju plāns 2022.–2027. gadam
Stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskata projekts – sniegts novērtējums par iespējamo ietekmi uz vidi, realizējot attīstības dokumentos definēto.