Mobilitāte Projekta aktualitāte
PUMA001
Dienvidkurzemes novada pašvaldības projektu vadītāja Ilva Markus-Narvila uzstājās ar savu prezentāciju, kurās pastāstīja par projekta PUMA aktivitātēm.
PUMA

Septembrī Zagrebā, Horvātijā notika URBACT programmas projekta PUMA (Plans For Urban Mobility Actions) “Pilsētu mobilitātes pasākumu plāni” partneru trešā starptautiskā tikšanās, kurā piedalījās arī Dienvidkurzemes novada pašvaldības pārstāvji. 

Partneru tikšanos pirmajā dienā  atklāja ar Zagrebas Universitātes Satiksmes un transporta zinātņu fakultātes pārstāvja uzrunu un Zagrebas vadības prezentāciju par attīstību un mobilitāti pilsētā. Interesants ir fakts, ka uz 780 000 iedzīvotāju pilsētā ir 430 000 automašīnu. Tāpēc arī šeit dažādos veidos tiek veicināta zaļākas satiksmes veidošana, paplašinot gājēju zonas, veidojot jaunu velo infrastruktūru, uzlabojot sabiedrisko transportu u.c.

Tālāk katrs projekta partneru valsts delegāts uzstājās ar savu prezentāciju, kurās pastāstīja par progresu katra partnera mobilitātes plānu izstrādē un projekta PUMA aktivitātēs.

Kā labie piemēri no pārējām pašvaldībām bija ar Eiropas savienības fondu atbalstu izveidotā koplietošanas velosipēdu e-sistēma Larisā, Grieķijā, kur iedzīvotājiem bez maksas ir pieejami 55 koplietošanas elektriskie velosipēdi, bet Lietuvā ieviesta vienota elektroniskā biļete visā Zaļajā reģionā ar gada abonementu 12.00 EUR un iecere ieviest slēgta tipa velosipēdu novietnes publisko transportu tuvumā. Tāpat kā labais piemērs minams BICI-BUS skolas velosipēdu programma Viladekansā, Spānijā, kuras laikā skolēnus mudina vairāk pārvietoties uz skolu ar velosipēdiem - no rīta pieaugušo pavadībā no konkrētām vietām dodoties uz skolu kopā pa noteiktiem maršrutiem.

Dienas otrajā daļā norisinājās projekta vadošās ekspertes prezentācija par galvenajiem nosacījumiem stratēģijas izstrādē, kam sekoja dažādi darba grupas uzdevumi, definējot kādas mobilitātes aktivitātes vīziju, mērķus, rīcības plānu, apzinot nepieciešamos resursus.

Vakara daļā dalībnieki apmeklēja Satiksmes un transporta zinātņu fakultāte Zagrebā, iepazīstoties ar izglītības virziena specifiku un darbību. Pēc tam apsprieda nākamās kopīgās tikšanās reizes ar atsevišķiem partneriem.

Otrā diena iesākās ar dažāda veida izglītojošām lekcijām, kuras organizēja Horvātijas partneri no Zagrebas universitātes. Dalībnieki apskatīja sekojošas tēmas: Zagreba kā klimatneitrāla pilsēta, ministrijas stratēģiskie plāni saistībā ar ilgtspējīgas pilsētas mobilitātes plānu, dažādu datu apkopošanas un izmantošanas iespējas, mobilitātei svarīgo indikatoru izmantošana, ieguves vietas un vietnes; informācija par dažādiem mobilitāti veicinošiem projektiem.

Noslēgumā dalībnieki devās Zagrebas pilsētas tūrē, lai apskatītu pilsētas mobilitātes risinājumus reālās situācijās.

 

Informācijai

Projekta kopējais finansējums ir 850 000 eiro, no kuriem 75,61% jeb 642 658,44 eiro ir Eiropas Savienības INTERREG starpreģionu sadarbības programmas URBACT IV finansējums. Dienvidkurzemes novada pašvaldības budžeta daļa ir 83 981,25 eiro, no kuriem 80% jeb 67 185 eiro  ir programmas finansējums, 10% jeb 8398,13 ir pašvaldības līdzfinansējums un 10% jeb 8398,12 eiro ir plānots valsts budžeta līdzfinansējums.

 

Informāciju sagatavojusi

Attīstības un uzņēmējdarbības daļa