6. maijā plkst. 18 Rucavas kultūras namā norisināsies Rucavas etnogrāfiskā ansambļa 40 gadu jubilejas svinības un koncerts, bet ansambļa vadītāja un dibinātāja Staņislava Skudiķe saņems Latvijas Folkloras biedrības balvu “Austras koks” par mūža ieguldījumu Rucavas kultūrtelpas saglabāšanā.
Rucavas etnogrāfiskais ansamblis dibināts 1983. gadā un šo gadu laikā ansamblī nomainījušās jau vairākas paaudzes. Dziesmu pūru ansambļa dalībnieki apguvuši no bijušajiem Rucavas un Sventājas teicējiem, E. Melngaiļa folkloras krājumiem un citu ekspedīciju dziesmu vācējiem, kā arī piekopj Rucavai raksturīgo vienbalsības dziedājumu, rotaļu un danču apgūšanu, teiku, pasaku un dialekta saglabāšanu. Gadu gaitā piedalījies visos “Baltica” festivālos Latvijā, vairākos festivālos Lietuvā un uzstājies arī citviet ārpus Latvijas.
Svinību koncertā uzstāsies pats jubilārs, kā arī citi Dienvidkurzemes novada etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas, un draugi no Lietuvas.
Kā īpašs notikums – ansambļa vadītājai Staņislavai Skudiķei Latvijas Folkloras biedrība pasniegs folkloras balvu “Austras koks” par mūža ieguldījumu folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā un nodošanā nākamajam paaudzēm.
“Mūža ieguldījums ir ļoti nozīmīga nominācija, jo šeit ir svarīga pārmantojamība. Ir svarīgi pateikt paldies tie cilvēkiem, kas veikuši savu darbu tik daudzu gadu garumā, lai būtu, ko nodot nākamajām paaudzēm. Tāpēc man ir liels prieks, ka šogad folkloras balvu un atzinības rakstu saņems Staņislava, par savu nezūdošo enerģiju un entuziasmu Rucavas mantojuma un dziesmu saglabāšanā!” stāsta Latvijas Folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Kapusts.
“Par balvu esmu ļoti pārsteigta, bet, protams, arī ļoti priecīga. Mans darbs Rucavas etnogrāfiskajā ansamblī un rucavnieku mantojuma saglabāšanā ir bijis mans sirdsdarbs un saku lielu paldies, ka esmu novērtētā… Tātad daru pareizi, daru labi un par to prieks!” dalās Rucavas etnogrāfiskā ansambļa, Rucavas sieviešu vokālā ansambļa vadītāja un lauku kapelas “Paurupīte” dalībniece Staņislava Skudiķe”.
Folkloras balva kopš 2019. gada tiek pasniegta trīs nominācijās: “Mūža ieguldījums”, “Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana” un “Aktivitātes folkloras jomā aizvadītajā gadā”. Šogad pieteikti 23 kandidāti uz visām nominācijām.