Biedrība “You + Vaiņode” kopā ar 20 jauniešiem īstenojusi projektu “Pižuks pa svaigo”, kā rezultātā radīta atpūtas vieta Vaiņodē, kur doties piknikā un atpūsties pie dabas.
Biedrība “You + Vaiņode” kopā ar 20 jauniešiem īstenojusi projektu “Pižuks pa svaigo”, kā rezultātā radīta atpūtas vieta Vaiņodē, kur doties piknikā un atpūsties pie dabas.

Lai sekmētu sabiedrības iniciatīvu un veicinātu aktivitāti un līdzdalību Dienvidkurzemes novada attīstībā, pašvaldība katru gadu organizē iedzīvotāju iniciatīvu konkursu. Dienvidkurzemes novada pašvaldība projektu finansējuma konkursu īsteno kopš 2022. gada. Līdz šim bijuši 4 uzsaukumi un kopumā pašvaldībā saņemti 97 projektu pieteikumi. Lielākā daļa no projektiem jau ir īstenoti, par ko ir liels prieks.

Pavasara noslēgumā biedrība “You + Vaiņode” kopā ar jauniešiem īstenojusi projektu “Pižuks pa svaigo”. Projekta rezultātā radīta atpūtas vieta Vaiņodē, kur doties piknikā un atpūsties pie dabas. Projekta tapšanā iesaistījās vairāk nekā 20 jaunieši, kuri, realizējot projektā paredzētās aktivitātes, apguva celtniecības, galdniecības, krāsošanas un dažādus citus labiekārtošanas darbus. Kā atzīst biedrība, lielākais šķērslis projekta realizēšanai bija laikapstākļi, kuru dēļ nācās lūgt termiņa pagarinājumu projekta realizēšanai, taču beigās projekta rezultāts tika sasniegts.

Gatavojoties Kalētu pagasta 770 gadu jubilejai, biedrība “Kalētu vietējās iniciatīvas grupa” kopā ar vietējiem iedzīvotājiem radījusi lielformāta gleznu. Gleznā stilistiski atainots Kalētu karoga simbols – liepa. Glezna tapusi projektā “Sabiedrības veltījums Kalētiem 770. gadu jubilejā” un tās tapšanā piedalījās 73 Kalētu iedzīvotāji. Pēc projekta beigām glezna novietota Kalētu pagasta centrā un priecē ikvienu šīs apdzīvotās vietas iedzīvotāju un viesi.

Projektā “Senvēstures liecinieks – Kuršu zeme” biedrība “DUVZARE” organizēja pasākumu, pieaicinot vēstures speciālistus, kuri sniedza plašāku redzējumu par to, kas bija kuršu zeme Duvzare. Kā arī par arheoloģisko izrakumu liecībām, kas stāsta par to kā dzīvoja mūsu senči, kādas bija to tradīcijas, dzīvesveids, amatniecība un vislielākais kultūras mantojums - tautas tērps un rotas. Projektā Priekules Mūzikas un mākslas skolas zālē novadītas divas lekcijas “Kuršu zeme Duvzare: arheoloģijas liecības” (Dr. hist. Rūdolfs Brūzis) un “Kuršu tērpi un rotas 5. - 15.gs.” (mag. hist. Gunta Deģe), kuras ir skatāmas arī video formātā biedrības “DUVZARE” Youtube kanālā:

  1. “Kuršu zeme Duvzare: arheoloģijas liecības”, Dr. hist. Rūdolfs Brūzis - https://www.youtube.com/watch?v=yljDtg3ZV1E
  2. “Kuršu tērpi un rotas 5. - 15.gs.”, mag.hist. Gunta Deģe - https://www.youtube.com/watch?v=GLJhAKFqJ7Q

Biedrības “Kodols” projekta “Piedalies un radi - Kazdangas Laika apstākļu deķi - apvieno un iesaista!” rezultātā ir radīts unikāls un mūsdienīgs Kazdangas pagasta un Dienvidkurzemes novada popularizējošs produkts – Kazdangas laika apstākļu deķis. Projekta rezultātā kopskaitā izadīti/iztamborēti 23 Kazdangas Laika apstākļu deķi, kuri pēcāk nodoti Kazdangas muzeja krājumā.

Interesantu projektu īstenojusi biedrība “Ziemupīte”, tā izgatavojusi spēli par Dienvidkurzemes novadu – “RūķCirks”. Projekta gaitā biedrības Ziemupīte pārstāvji izzināja un apkopoja informāciju par Dienvidkurzemes interesantākajiem faktiem un apskates objektiem. Lieli palīgi bija katra mazā ciema aktīvisti un novadpētnieki, kuri palīdzēja izveidot jautājumus par konkrēto apdzīvoto vietu. Kopumā izgatavoti desmit spēļu eksemplāri, kuri būs pieejami novada skolās un bibliotēkās atkarībā no tā, kam būs interese un kura iestāde vēlēsies spēli izmantot savā darbā, popularizējot Dienvidkurzemes novada interesantos faktus un apskates objektus.

Lai attīstītu novusa kustību novadā, biedrība “Sporta klubs Durbe” īstenojusi projektu “Novusa attīstība Dienvidkurzemes novadā”. Par saņemto finansējumu iegādāti profesionālie novusa spēles galdi un novusa spēles inventārs – kijas un kauliņi, kas sniedz iespējas attīstīt un popularizēt novusa spēli novadā, piesaistīt vēl vairāk interesentus un celt meistarības līmeni spēlētājiem.

Biedrība “Aizputes renesanses biedrība” ir uzsākusi Aizputes Kuldīgas ielas 10. nama priekšdārza atjaunošanu, izveidojot fotogaleriju ar vēsturiskajām fotogrāfijām, kurās apskatāmas fotogrāfijas no 1970. gadiem, kad ēkā atradās pilsētas bērnudārzs. Kuldīga ielā izveidoti un nokrāsoti četri žoga stabiņi un žoga pamats, un izvietotas sešas fotogrāfijas. Kā uzsver biedrība - āra fotogalerijas ir ļoti aktuāls un mūsdienīgs pilsētvides elements, jo atšķirībā no slēgta tipa galerijām, tās pieejamas visiem un vienmēr.

Pateicoties biedrībai “Pagasta bitītes”, Aizputes pagasta pamatskolas rotaļu laukuma teritorijā tapusi kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas infrastruktūra – āra boulings. Projekta rezultātā Aizputes pagasta pamatskolas teritorija papildināta ar mūsdienīgām, izglītojošām, bērnu un jauniešu interesēm atbilstošām brīvā laika pavadīšanas iesējām.

Lai nodrošinātu skatītāju drošību Priekules auto trasē “Līgo” biedrība SK “Dienvidkurzeme” veikusi žoga uzstādīšanu. Trasē trīs vietās ir uzstādīti žoga posmi, kas nodrošina lielāku skatītāju drošību, aizsargājot tos no akmeņiem vai citām lietām, kas sacensību laikā varētu iekrist skatītāju pūlī.

Biedrība “Mēs un māksla” vasarā īstenojusi projektu “Radošais ceļojums”, dodot iespēju bērniem un jauniešiem trīs dienu garumā aktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku ārpus mācībām. Projektā organizētas vairākas aktivitātes, kuras vērstas uz jauniešu sadarbības, pašizaugsmes un darba prasmju pilnveidošanu. Biedrības pārstāvji secina, ka šādas radošās darbnīcas vienmēr ir pieprasītas, jo vietu skaits aizpildījies ļoti ātri.

Projektā “Orientējies Kazdangā” 7. septembrī Kazdangā norisinājās sportisks, aktīva dzīves veida veicinošs, pasākums. Orientēšanās norisinājās pa Kazdangas nozīmīgām un nostāstu pilnajām vietām, kas deva iespēju dalībniekam iepazīt Kazdangu, pārbaudīt savas zināšanas un aktīvi darboties kontrolpunktos. Dienas nobeigumā apbalvoja trīs ātrākās komandas.

Savukārt projektā “Izglītojošs lekciju cikls Dienvidkurzemes novada iedzīvotāju atbalstam” novada iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt trīs lekcijas - “Mīlēt, cienīt sevi un apkārtējos!”, Ceļā uz saskaņu laulībā” un “Pārmaiņu stratēģiju domāšana”. Lekcijas apmeklēja gan vīrieši, gan sievietes, kas ir pozitīvs rādītājs. Pēc lekcijām iedzīvotāji izmantoja iespēju parunāt individuāli ar lektoriem.

Katrs īstenotais projekts ir nozīmīgs kādai daļai pašvaldības iedzīvotāju, kā arī stiprina sadarbību starp pašvaldību un sabiedrību. Iedzīvotājiem iesaistoties iniciatīvu projektos ir iespēja īstenot pašu radītas idejas un uzlabot vidi sev apkārt. Aicinām arī citus iedzīvotājus izmantot šo iespēju – iesniegt savas idejas un īstenot sabiedriskā labuma projektus jomās, kas ir svarīgas un aktuālas vietējai sabiedrībai vai kādai tās daļai.

 

Informāciju sagatavojusi

Attīstības un uzņēmējdarbības daļa

 

Biedrība “You + Vaiņode” kopā ar 20 jauniešiem īstenojusi projektu “Pižuks pa svaigo”, kā rezultātā radīta atpūtas vieta Vaiņodē, kur doties piknikā un atpūsties pie dabas.