14. maijā no plkst. 14 līdz 16 Aizputes metāla furnitūras rūpnīcas “Kurzemes Atslēga” klubā “Kurzeme” norisināsies starpdisciplinārā plenēra par Aizputes viduslaiku pils starpizmantošanu noslēguma pasākums, kura laikā dažādu Latvijas augstskolu studenti nozares ekspertiem, Dienvidkurzemes novada pašvaldības pārstāvjiem, Aizputes iedzīvotājiem un ikvienam interesentam prezentēs idejas.
Plenēra laikā no 11. līdz 14. maijam Aizputē pulcēsies arhitektūras studenti no RISEBA, Rīgas Tehniskās universitātes un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, kā arī starptautiskās komunikācijas vadības studenti no biznesa augstskolas Turība, kā arī nozares profesionāļi - ainavu arhitekte Helēna Gūtmane (RISEBA), arhitekts Egons Bērziņš (RTU), arhitekte Zane Vēja (RISEBA), sociālais plānotājs Jonas Bihels (RISEBA, Latvijas Universitāte), būvinženieris Jānis Kreicburgs (RISEBA, RTU). Studentu darbu vērtēšanā piedalīsies arī arhitekti Rudolfs Dainis Šmits (RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns), Zaiga Gaile un Jānis Dripe.
Studentu uzdevums būs nepilnu četru dienu laikā izstrādāt pils starpizmantošanas idejas – kā Aizputes viduslaiku pili atgriezt kultūras apritē sabiedrības labā un aktīvā izmantošanā līdz pils pilnīgai rekonstrukcijai.
Dainis Rudolfs Šmits, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns atzīst: “Aizputes pilsētas kultūras mantojums kalpo kā burvīga un vērtīga platforma, kuru vērts izpētīt un popularizēt. Šis plenērs sniegs studentiem iespēju izprast un atklāt Aizputes esošās arhitektūras un slēptās kultūras vērtības. Studenti tiks aicināti iedomāties, konceptualizēt un apsvērt praktiskus “iejaukšanās” veidus, kā rezultātā tiktu radīti reāli dizaina piedāvājumi Aizputes pils starpizmantošanai.”
“ Aizputes Livonijas ordeņa pilsdrupas ir ļoti nozīmīgs kultūrvēstures objekts, pilsētas simbols. Tāpēc ir vērtīga vēstures apzināšana, kas vērsta ar skatu nākotnē – un to sniegs organizētais Aizputes plenērs, strādājot un plānojot kopā ar topošajiem un pieredzi guvušiem arhitektiem, lai kopīgi radītu ko paliekošu,” stāsta Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.
Plenēru finansē Valsts kultūrkapitāla fonds, Dienvidkurzemes novada pašvaldība, RISEBA un “Kurzemes Atslēga”. Organizē Aizputes Renesanses biedrība.
Plenēra noslēguma pasākumam reģistrēties šeit->.