Ugunsdrošība

Lai pasargātu sevi, līdzcilvēkus un īpašumus no ugunsnelaimes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vēl šogad attīrīt sev piederošās teritorijas no sausās zāles un kultūraugu atliekām, savākt koku zarus un lapas, kā arī atkritumus, lai pavasarī neizceltos postoši ugunsgrēki.

Ugunsdrosiba

Ja plānots kurināt ugunskuru, pirms tam rūpīgi jāizvēlas tam piemērota vieta. Ugunskurus drīkst kurināt drošā attālumā no ēkām, kokiem, žogiem un degošiem materiāliem. To vieta jānorobežo, aprokot apkārt zemi, apliekot akmeņus vai savādāk. Īpaša piesardzība jāievēro vējainā laikā, kad vējš dzirksteles var aiznest lielā attālumā un, tām nokļūstot degtspējīgos materiālos, var notikt aizdegšanās. Pametot ugunskura dedzināšanas vietu, jāpārliecinās, ka ugunskurs ir pilnībā nodzēsta. Ugunskuros nedrīkst dedzināt plastmasas izstrādājumus un riepas, kas sadegot rada indīgus dūmus, un apkārtējie var saindēties ar degšanas produktiem.

VUGD novērojumi liecina, ka kūlas ugunsgrēki ir cīņa ar sekām, jo sakoptā īpašumā pavasarī neveidojas sausā zāle un nav iespējama tās degšana. Arī šogad VUGD aicina parūpēties par savu īpašumu rudenī, lai pavasarī neizceltos ugunsgrēks.

Katru pavasari ugunsdzēsēji glābēji ik dienas steidzas dzēst kūlas ugunsgrēkus, kas apdraud cilvēku dzīvību, veselību, īpašumu un rada būtisku kaitējumu dabai. Katra iedzīvotāja atbildība ir parūpēties par savu īpašumu un savlaicīgi to sakopt, lai pavasarī ugunsdzēsējiem glābējiem nenāktos cīnīties ar privātīpašnieku neizdarības sekām.

Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumi Nr. 238 „Ugunsdrošības noteikumi” nosaka, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku. Noteikumu 28. punkts paredz, ka atbildīgajai personai ir jāveic pasākumi, lai teritorijā nenotiktu kūlas vai zāles degšana.

VUGD aicina sakopt vidi savai un apkārtējo drošībai!

Ja notikusi ugunsnelaime, nekavējoties zvaniet 112!