Kultūra
Bibliobuss

Viennozīmīgi pamanāms! Tāds ir jaunais Dienvidkurzemes novada bibliobuss, kas jaunajā vizuālajā izskatā jau kopš augusta piestāj novada pagastos un ciemos pēc īpaši izveidota grafika, lai bibliotēku piedāvātie pakalpojumi būtu pieejami ikvienam novada iedzīvotājam.

Šī gada marta izskaņā jaunais bibliobuss jau atradās Grobiņas pagasta Dubeņos un tika uzsākta grāmatu pārvietošana no vecā bibliobusa, bet aprīlī jau notika pirmie maršruta braucieni. Taču no augusta jaunais transporta līdzeklis ir pamanāmi un spilgti izrotāts – ar novada simboliku un krāsām.

“Vasaras vidū bija gatavas uzlīmes, ar kurām tagad esam aplīmējuši mūsu bibliobusu. Esam ļoti priecīgi un lepni par jauno vizuālo izskatutas tik tiešām piesaista skatienus,” stāsta bibliobusa bibliotekāre Santa Aškāja.

Līdzšinējais bibliobuss bija nokalpoji, tad bija 1984. gada izlaidums un bieži jāremontē - tās bija lielas izmaksas pašvaldībai un dažkārt braucamais pievīla arī lasītājus. Jaunais bibliobuss ir aprīkots ar speciāliem grāmatu plauktiem, četrām sēdvietām un tualeti.

Jaunais bibliobuss iegādāts pamatojoties uz izstrādāto iepirkumu “Lietota bibliobusa iegāde Dienvidkurzemes novada pašvaldības vajadzībām”.

Arī jaunais bibliobuss ir lietots, taču jaunāks. Iepirkumā iegādātajam  bibliobusam bija uzlīmes vācu valodā, tieši tādēļ bija nepieciešams izstrādāt jaunu dizainu saskaņā ar Dienvidkurzemes novada grafisko identitāti.

Bibliobuss apkalpo lasītājus Dienvidkurzemē pēc iepriekš sastādīta grafika, kas tiek publicēts Dienvidkurzemes novada mājaslapā, informatīvajā drukātajā ikmēneša izdevumā “Dienvidkurzeme”, novada Facebook kontos un instagram@bibliobuss kontā.

Dienvidkurzemē šis ir vienīgais bibliobuss. Tajā divi darbinieki: šoferīte Rita Jaunalksne, kas vadīja arī iepriekšējo bibliobusu un ir daudz ko pieredzējusi un piedzīvojusi, līkumojot iepriekš pa Grobiņas novada un tagad pa Dienvidkurzemes novada ceļiem, un bibliotekāre Santa Aškāja.

Izmaksas ar PVN autobusam ir 45 586,75 eiro. Jaunā dizaina izmaksas - 3041,94 eiro.

No vecā bibliobusa jauniegādātais atšķiras gan ar to, ka tas jaunāks, gan arī vizuāli, bet galvenais, ka plaukti pilda savu funkciju, tajos ir grāmatas un tas dodas pie lasītājiem.

Šobrīd ir izstrādāti seši  maršruti. “Lasītājiem bibliobusā ir iespēja saņemt gan grāmatas, gan žurnālus,” stāsta S. Aškāja. “Sadarbojamies arī ar Liepājas neredzīgo biedrības bibliotēku un Liepājas filiālbiblotēku,  kas piedāvā audio grāmatas un grāmatas ar palielinātu druku.”

Šobrīd bibliobusā ir ap 3 tūkstošiem grāmatu.